More

  TAG

  дожд

  Умерено облачно време со локален дожд

  Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во североисточните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и...

  Облачно и студено време со повремени врнежи од дожд

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе...

  Облачно време со повремени врнежи од дожд

  Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб ветер од југоисточен...

  Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен...

  Oблачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег

  Времето денеска во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег каде снежната покривка ќе се зголеми. Наместа, особено...

  Облачно и ветровито време – Ниски температури нè очекуваат од понеделник

  Денеска времето ќе биде облачно и ветровито. Утрото студено со услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот умерено до значително облачно....

  Облачно, свежо и врнежливо време

  Времето денеска ќе биде облачно, свежо и врнежливо. Наместа врнежите ќе имаат пороен карактер, а во вечерните часови ќе престануваат. Ќе дува слаб до...

  Променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР. Локално процесите ќе бидат...

  Времето денес сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд попладне во југоисточните делови на Македонија.Ќе...

  Денеска попладне ќе врне дожд, утре ќе паднат температурите

  Попладне и кон крајот на денот времето во земјава ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град. Слично...

  Latest news