More

  TAG

  дожд

  Дожд, ветар, на планите снег и температра под нулата, ќе донесе првиот ден од викендот на почетокот од последната третина од април

  Дожд, ветар, на планите снег и температра под нулата, ќе донесе првиот ден од викендот на почетокот од последната третина од април. Времето ќе...

  Дожд, ветар и пораст на температурите

  Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе...

  Дождлив викенд со засилен ветер од јужен правец, над 60 km/h

  За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, над 60...

  Жолто предупредување за речиси цела Хрватска: Очекувајте снег, дожд, ветер и мраз

  Жолто предупредување кое претставува потенцијално опасно време е издадено во поголемиот дел од Хрватска за вторник. Во понеделник во повеќето области ќе биде претежно сончево....

  Променливо облачно време со повремен локален дожд

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец....

  Силно невреме, проследено со ветер, дожд, град и кратки атмосферски електрични празнења го зафати доцна попладнево подрачјето на Кочани и Виница

  Силно невреме, проследено со ветер, дожд, град и кратки атмосферски електрични празнења го зафати доцна попладнево подрачјето на Кочани и Виница. Бурата што траеше петнаесетина...

  Дожд, толку вистински тропски температури? Еве ја прогнозата за следните недели

  Сојузниот хидрометеоролошки завод објави временска прогноза за периодот од седми до дваесетти јули. Прогнозата нема да ги задоволи оние кои не можат да ја...

  Можно невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер

  Денеска времето ќе бид епроменливо облачно, од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе...

  УХМР известува-Денес и утре се очекуваат локални поројни врнежи од дожд

  УХМР известува дeка во текот на попладневните и вечерните часови, како и за време на утрешниот ден, на повеќе места се очекуваат локални поројни...

  Од денеска до четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд,...

  Од УХМР известуваат дека под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од денеска до четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во...

  Latest news