More

  TAG

  дожд

  Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

  Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен...

  Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, од среда

  Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи....

  Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, попладне сончево и потопло

  Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и потопло време со мала до...

  Облачно време, во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд

  Времето ќе биде променливо облачно, претпладне во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната...

  Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд

  Времето денеска ќе биде претежно облачно, уште од изутрина со повремени локални врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Ќе дува умерен до засилен,...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаби локални врнежи од дожд.

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне во југозападните делови со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен...

  Времето денес студено со врнежи од дожд и снег

  Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од снег, а долж Повардарието од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во ноќните...

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд вдолж пошироко Повардарие, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни врнежи...

  Времето денес наутро сонце,попладне обилни дождови!

  Претпладне сончево со мала до умерена облачност,попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Во...

  Latest news