More

  Бајден- Се повеќе сум сигурен дека Путин ке ја нападне Украина!

  spot_img

  Американскиот претседател Џо Бајден синоќа на својата пресконференција истакна дека е „сигурен“ дека претседателот на Руската Федерација Владимир Путин,одучил да ја напдани Украина, но сеуште не е касно тоа да се изменаџира по пат на дипломатска војна.

  -„Се додека не се случи инвазија на Украина дипломатијата има шанси да спречи.Државниот секретар Антони Блинкен во четврток треба во европа да се состане со својот руски колега Сергеј Лавров“.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img