More

  TAG

  сергеј лавров

  Лавров: Никој не треба Трета светска војна, но некој е подготвен да оди до крај

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го обвини Западот за ќор-сокакот околу иднината на Црноморскиот договор за жито, велејќи дека „Москва практично не...

  Лавров: Западот ќе ги измами Србите исто како што нѐ измами нас

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го спореди пристапот на западните земји кон проблемот на Србите во Косово со Договорот од Минск за...

  Лавров има нов услов за завршување на војната

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров претстави нов услов за завршување на војната во Украина. За време на прес-конференцијата Лавров рече дека конфликтот...

  Лавров: Нема повеќе заеднички проекти со ЕУ, имаме многу пријатели на други места

  Според рускиот врвен дипломат, односите меѓу Москва и ЕУ се „на најниско ниво“ од, како што рече, добро познати причини.Рускиот министер за надворешни работи...

  Лавров ги претстави условите на Русија за крајот на војната: „Исполнете ги за свое добро“

  Предлозите на Москва за решавање на проблемите во Украина му се добро познати на Киев, а Украина или ќе ги исполни за свое добро...

  На веста дека Лавров завршил во болница, Русите одговориле со видео: „Тоа е лага!“

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров беше пренесен во болница по пристигнувањето во Бали, Индонезија, на самитот на Г-20, објави Асошиетед прес во...

  Сергеј Лавров префрлен во болница по пристигнувањето на самитот на Г20 на Бали

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров е пренесен во болница откако имал здравствен проблем по пристигнувањето на самитот на Групата 20 на Бали,...

  Лавров: Русија е подготвена да преговара со САД за размена на затвореници

  Русија во петокот соопшти дека е подготвена да преговара за размена на затвореници со Вашингтон преку постоечки дипломатски канал, еден ден откако кошаркарската ѕвезда...

  Лавров беснее на самитот на Г20: „Не нарекуваат агресори, окупатори, освојувачи…“

  На состанокот на Г-20 во петокот, рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, ги отфрли „жестоките“ западни критики за војната во Украина и ги...

  Лавров: Индонезија можеби ги игнорирала обидите да се спречи учество на Русија на состаноци на Г20,  доколку ги имало

  Индонезија можеби ги игнорирала обидите да се спречи учество на Русија на состаноци на Г20,  доколку ги имало, смета рускиот министер за надворешни работи...

  Latest news