More

  TAG

  Владимир Путин

  Путин оди во Северна Кореја. Писмо објавено пред патувањето

  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ќе ги подигне односите со Северна Кореја на повисоко ниво и вети безрезервна поддршка за таа земја, објави...

  Путин предупреди дека Русија би можела да вооружи држави кои потоа би можеле да напаѓаат западни цели

  Рускиот претседател, Владимир Путин, предупреди дека Русија би можела да вооружи држави кои потоа би можеле да напаѓаат западни цели, објави Би-Би-Си. Тој реагираше откако САД...

  Не е само слепа лојалност: откриено е кои квалитети Путин најмногу ги цени кај луѓето

  Познато е дека рускиот претседател Владимир Путин е опкружен со долгогодишни соработници и дека ја цени нивната лојалност. Во интервју од 2018 година, Путин беше...

  Русите не се задоволни од сојузот? Пропагандистот на Путин рече: „Ова е многу опасно…“

  Еден од пропагандистите на рускиот претседател Владимир Путин, Владимир Соловјов, предупреди дека зајакнувањето на сојузот со Кина може да биде многу опасно.Соловјов, отворен поддржувач...

  Маската падна, Путин е надвор од контрола. Што се крие зад тоа? Постојат три можни објаснувања

  Неодамнешните изјави на рускиот претседател Владимир Путин се невообичаени дури и по неговите услови, што предизвика дебата за неговото ментално здравје. Цела серија изјави и...

  Путин го посети родното село, еве како беше пречекан

  Рускиот претседател Владимир Путин во петокот ненајавено го посети руското село Тургиново за да ги види местата поврзани со неговото семејство, изјави за руските...

  Се појавија нови детали за познанството на Путин и Пригожин: Дали се сретнале во казино?

  Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот изрази искрено сочувство до семејствата на загинатите во авионската несреќа, меѓу кои беше и Евгениј Пригожин, за кого...

  Голема анализа: Путин дал наредба за егзекуција, Африка е виновна за се?!

  Институтот за проучување на војната (ISW) ја анализираше авионската несреќа во која загинаа десет лица, меѓу кои и шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин. По...

  Ким и Путин разменија писма со взаемна поддршка: „Секогаш ќе бидеме победници“

  Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин во вторникот размениле писма со ветување дека ќе ги развијат своите врски во, како...

  Протечени фотографии од „возот духови“ на Путин: Амам и дотерување на лицето

  На 5 август 2022 година, додека украинските власти ги пребројуваа жртвите од гранатирањето на Николаев претходната ноќ, во Кремљ во Москва имаа друга грижа...

  Latest news