More

  Зеленски на годишнината од војната: Ова ќе биде година на нашата победа

  spot_img

  Претседателот на Украина Володимир Зеленски (Зеленски) објави на социјалните мрежи по повод годишнината од руската инвазија на неговата земја.Зеленски рече дека на 24 февруари милиони Украинци донеле одлука: Не бело знаме, туку сино-жолто. Не бегање, туку соочување со непријателот. Отпор и борба.

  – Тоа беше година на болка, тага, верба и единство. И ова е година на нашата непобедливост. Знаеме дека ова ќе биде година на нашата победа – рече Зеленски.

  Да потсетиме, ноќта меѓу 23 и 24 февруари, рускиот претседател Владимир Путин го најави почетокот на војната во соседната земја.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img