More

  TAG

  Володимир Зеленски

  Зеленски бесен: „Веќе нема да ги толерираме овие работи!“

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави во вторникот дека нема да толерира корупција или предавство во владините работи додека неговата земја се бори да најде...

  Во Германија паѓа поддршката за Украина, Зеленски пристигна во Берлин

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој се обидува да ја зајакне поддршката од клучните сојузници во борбата против руската инвазија, слета во Берлин нешто по...

  Зеленски пристигна во Полска

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја премина границата со Полска, каде што треба да биде во официјална посета на близок сојузник, изјави во средата неговиот...

  Зеленски го покани Си Џинпинг да ја посети Украина: Подготвени сме да му посакаме добредојде

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски упати покана до кинескиот претседател Си Џинпинг да ја посети Украина, објави во средата Асошиетед прес.Подготвени сме да му посакаме...

  Орландо Блум отпатувал за Украина, каде се сретнал со претседателот на оваа земја, Володимир Зеленски

  Холивудскиот актер Орландо Блум отпатувал за Украина, каде се сретнал со претседателот на оваа земја, Володимир Зеленски. Тие најмногу зборувале за состојбата на децата...

  Зеленски ја брани одлуката да не се повлечат војниците од опколениот Бахмут

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски предупреди дека Русија ќе има „отворен пат“ низ источниот дел на земјата доколку Бахмут падне во нивни раце, во интервју...

  Зеленски: Знам кој ќе го убие Путин!!!

  „Знам кој ќе го убие Путин на крајот, тоа ќе биде некој од неговиот најтесен круг на блиски советници“, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски...

  Зеленски на годишнината од војната: Ова ќе биде година на нашата победа

  Претседателот на Украина Володимир Зеленски (Зеленски) објави на социјалните мрежи по повод годишнината од руската инвазија на неговата земја.Зеленски рече дека на 24 февруари...

  Зеленски денеска доаѓа во Брисел

  Се очекува денеска Володимир Зеленски да пристигне во Брисел каде ќе се сретне со лидерите на земјите од ЕУ.Украинскиот претседател ја започна својата европска...

  Речиси непознат бренд на облека денес вреди 150 милиони евра поради Зеленски

  Од почетокот на руската агресија, украинскиот претседател Володимир Зеленски генерално секогаш се појавуваше во јавноста во сега препознатливата маслинесто зелена или маскирна униформа, дури...

  Latest news