More

  Тони Цетински застанал на пешачка зона со „бесен“ автомобил и гледал во мобилниот

  spot_img

  Хрватскиот музичар Тони Цетински (55) е виден во четвртокот во строгиот центар на Загреб додека седел во своето скапо БМВ. Паркирал во пешачката зона на Илица и гледал во мобилниот телефон, пишува „24сата.хр“.

  Сјајниот црн автомобил го украл вниманието на минувачите, а некои забележале дека го вози хрватскиот музичар.

  Откако стапиле во контакт со пејачот, тој рекол дека накратко се паркирал со автомобилот, бидејќи морал да го користи мобилниот, додава „24сата.хр“.

  Цетински в сабота ќе одржи голем концерт во Шибеник. На стадионот Шубиќевац ќе пее со колешката Нина Бадриќ.

  – Годинава славам 35 години од мојата професија, така што концертот ќе биде замислен како пресек на сите тие песни по фази, но пред сè, сакаме да направиме добра забава и да постигнеме луѓето повторно да си одат дома засипнати со воспаление во мускулите ден по концертот – изјави Тони.

  Фотографиите од Тони Цетински во неговото БМВ можете да ги погледнете ТУКА.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img