More

  Хрватот пред пет години предизвикал незапамтена трагедија!

  spot_img

  24-годишниот Еди Здјелар, кој во петокот загина со сопругата во сообраќајна несреќа, а пред тоа се снимал како вози 200 км/ч, во 2019 година предизвикал уште една тешка сообраќајна несреќа во Нова Градишка, во која загина и неговата тогашна партнерка.

  Во несреќата што се случи на 18.03.2019 година, Еди Здјелар како возач на комбе изгубил контрола над воланот и неконтролирано преминал на другата страна на патот и удрил во бетонски мост. Од силината на ударот автомобилот се превртел и повторно се вратил на спротивната лента од коловозот каде се движело возилото од спротивната насока.

  Од местото на несреќата тогаш се јавил новинарот на радиото Нова Градишка. Во комбето со Здјелар била неговата бремена партнерка која била тешко повредена и починала девет месеци по несреќата.

  Од силината на ударот Здјелар и неговата тогаш бремена 19-годишна сопруга биле исфрлени од комбето. Двајцата се тешко повредени, а лекарите со денови се бореле за животот на трудницата. Жената починала во декември истата година.

  Сепак, нејзината смрт не може со сигурност да се поврзе со последиците од сообраќајна несреќа. Нејзиното бебе преживеало.

  Бабата на трудницата која настрада во сообраќајна несреќа потоа почина од шок откако на патот го видела неподвижното тело на нејзината внука.

  Во петокот, неколку минути пред несреќата, дивеел по автопатот.

  Само неколку минути пред несреќата во петокот, Здјелар на социјалните мрежи објави видео на кое се гледа како со БМВ со брзина поголема од 200 км/ч се движи по автопат, а на видеото се гледа и дека врне.

  Полицијата: Удри во камион

  Полицијата вчера објави извештај за несреќата во која загинаа тој и неговата сопруга синоќа на автопатот А3 меѓу клучката Окучани и Новска.

  На фотографиите од местото на несреќата се гледа искршено БМВ, а во автомобилот било и двегодишното дете на починатата двојка, кое по укажаната помош во КБЦ Загреб не е животно загрозувачко, но е тешко повредено.

  „Несреќата се случила кога 24-годишен маж, управувајќи автомобил со ознаки на Новиград во правец на Новска, удрил во задниот дел на камион со босански национални ознаки што се движел пред него во истиот правец. На местото на настанот загинаа возачот и 20-годишната сопатничка од автомобилот (двата хрватски државјани), а нивните тела се пренесени во Општата болница Сисак каде ќе се врши обдукција, додека детето е тешко повредено“, соопшти ПУ на Сисак-Мославина.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img