More

  Најсвежо утрово е во Лазарополе, каде до 8.30 часот, измерени се 6 степени

  spot_img

  Најсвежо утрово е во Лазарополе, каде до 8.30 часот, измерени се 6 степени. Температурата во Дојран и во Гевгелија достигнала 20 степени на почетокот од денов.

  Седум степени се измерени во Берово, 8 во Маврови Анови, 9 во Крива Паланка, Попова Шапка, 11 во Битола, Крушево, 12 во Тетово, Охрид, Претор, 13 во Скопје – Петровец, Прилеп, Штип, Дебар, 14 во Виница, Струмица, Куманово, 15 во Скопје – Зајчев Рид, Демир Капија, 16 во Кавадарци, 17 во Велес.

  Потопло време е најавено за денеска, со мала до умерена локална облачност. Слаб до умерен, а наместа долж Повардарието, повремено ќе дува засилен ветер од северен правец. Максималната температура се очекува да биде во интервал од 27 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img