More

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег

  spot_img

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

  Утринските температури ќе се движат од минус 4 степени до нула степени, а дневните од нула до 10 степени.

  Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег.

  Утринската температура ќе биде нула степени, а дневната ќе достигне до 6 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img