More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во планинските подрачја ќе има услови за провејување на снег.

  Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната од 5 до 12 степени.

  Во Скопје, претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 11 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img