More

  Променливо облачно и студено со сончеви периоди и со услови за провејување на слаб снег во источните делови

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди и со услови за провејување на слаб снег во источните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

  Максималната температура ќе биде во интервал од -2 до 7 степени.

  Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и студено. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.
  Максималната температура ќе достигне до 5 степени.

  Утре ќе се задржи променливо облачно и студено време со сончеви периоди и температури под просекот за овој период од годината.

  Постепен пораст на температурите ќе има од понеделник и во деновите потоа, кога ќе преовладува сончево време со појава на мала до умерена локална облачност.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img