More

  TAG

  македонија

  MEТЕО АЛАРМ!!! Денес доцна попладне и навечер, како и во текот на ноќта кон недела, локално силно невреме во Македонија СО ПОЈАВА НА град!!!

  Под влијание на циклон од западна Европа, денес доцна попладне  и навечер, како и во текот на ноќта кон недела Атмосферата во Македонија позначително...

  Граѓаните на Македонија ,денес избираат претседател и 120 пратеници

  Во земјава денеска се одржуваат редовни парламентарни избори истовремено со вториот круг од претседателските избори. Ова се единаесетти избори на кои треба да бидат...

  МВР- ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 10.11.2023

  На 09.11.2023 во 18.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица  Кисела Вода е лишена од слобода 17-годишна малолетничка, кај која при...

  Денеска во Македонија температури и до 41 степен

  Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието, повремено...

  Македонија, државните институции, локалните власти како и македонските граѓани, се анимираа во напорите да соберат што повеќе помош за настраданите од страотниот земјотрес што...

  Македонија, државните институции, локалните власти како и македонските граѓани, се анимираа во напорите да соберат што повеќе помош за настраданите од страотниот земјотрес што...

  Агелер-Корупцијата продолжува да го кочи напредокот на Северна Македонија

  Иако чекориме на патот кон Европската Унија, корупцијата го кочи напредокот на Северна Македонија, согласни се премиерот Димитар Ковачевски и американската амбасадорка во земјава...

  Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец

  Времето во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Во попладневните часови облачноста...

  Македонија, Србија и Албанија потпишаа Договор за обезбеденост со храна

  Во рамки на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ денеска, Северна Македонија, Србија и Албанија, потпишаа Договор за обезбеденост со храна. Како што објави...

  Цената на нафтата утрово се искачи на 99 долари на лондонаксата берза што е зголемување за  2,52 долари во однос на вчерашната

  Цената на нафтата утрово се искачи на 99 долари на лондонаксата берза што е зголемување за  2,52 долари во однос на вчерашната. На американскиот пазар...

  Повторно поскапуваат горивата

  Малопродажната цена на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)...

  Latest news