More

  Полицијата трага по убиец од Прибој кој по злосторството илегално преминал во БиХ

  spot_img

  По наредба на Вишиот суд во Ужице, а по барање на Вишото јавно обвинителство во Ужице, распишана е потерница по Игор А.(28), полицаец кој со тупаници го претепа до смрт Ервин Ќ во кафуле во Прибој ноќта меѓу сабота и недела. (35).

  Потерницата издадена од полициската управа Пријепоље е услов за распишување меѓународна потерница за полицаец во бегство.

  Тројца од Прибојја се зад решетки, под сомнение дека му помогнале на Игор А. да избега – девојка вработена како граничен полицаец, еден од неговите пријатели и роднина. Во вторникот, судијата за претходна постапка на Вишиот суд во Ужице им одреди мерка притвор во траење до 30 дена поради сомнение дека сториле кривично дело помагање на сторителот по извршувањето на делото.

  Кобната ноќ, Игор А. го удрил Ервин Ќ со три тупаници во главата. во близина на шанкот на кафулето во центарот на Стари Прибој. Од повредите Ервин паднал и изгубил свест, а два часа подоцна починал во болницата во Прибој поради крварење на мозокот предизвикано од пукање на голем крвен сад, пишува Блиц.

  По прегледувањето на снимката од безбедносната камера, утврдено е дека дошло до кратка расправија меѓу полицаецот и несреќниот Ервин, која кулминирала со трагедијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img