More

  Почина актерот Дејвид Гејл, кој играше во популарната серија Беверли Хилс

  spot_img

  Дејвид Гејл, актерот кој го играше доктор Џо Сканлон во повеќе од 200 епизоди од спин-офот од Општата болница Порт Чарлс, почина на 58-годишна возраст.

  Покрај тоа, тој го глумеше Стјуарт Карсон, свршеникот на Бренда Волш (Шенен Доерти) во серијата Беверли Хилс 90210 и Дин Колинс во сапунската опера Савана.

  Неговата сестра Кејти Колменарес ја потврди тажната вест. Причината за смртта е непозната.

  Речиси немаше ден во мојот живот кога не беше покрај мене, секогаш мој придружник, секогаш мојот најдобар пријател подготвен да се соочи со се и секого со мене“, напиша Кејти и додаде „дека секој ден ќе го држи во твоето срце. “.

  „Ти си прекрасно, вљубено и неверојатно човечко суштество кое ти недостига секоја секунда, секој ден, засекогаш“, напиша таа.

  Гејл, роден во Тампа, Флорида, е роден во 1965 година. На почетокот на неговата кариера, тој глумеше во Убиство, таа напиша, Др. Doggie Howser, Growing Pains, а во 2002 година се појави во Bending All the Rules заедно со Бредли Купер и Колин Порч.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img