More

    TAG

    Почина актерот Дејвид Гејл

    Почина актерот Дејвид Гејл, кој играше во популарната серија Беверли Хилс

    Дејвид Гејл, актерот кој го играше доктор Џо Сканлон во повеќе од 200 епизоди од спин-офот од Општата болница Порт Чарлс, почина на 58-годишна...

    Latest news