More

  Почина актерот Бернард Хил

  spot_img

  Актерот Бернард Хил, кој глумеше во филмовите „Титаник“ и во „Господарот на прстените“, почина на 79-годишна возраст.

  Хил го играше капетанот Едвард Смит во филмот награден со Оскар од 1997 година. Друга истакната улога беше кралот Теоден во трилогијата „Господар на прстените“.

  Тој имаше главна улога во ликот на Џозер Хјуз во легендарната драмска серија од 1980-тите „Момци од црните работи“.

  Неговиот агент Лу Коулсон потврди за Би-Би-Си дека Хил починал во раните утрински часови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img