More

  Пламени јазици, гранатирана метро-станица, заземен е Херсон

  spot_img

  Две станбени згради од 9 и 16 ката во областа Свијатошински во Киев гореа. Траорни снимки ги обиколија социјалните мрежи. Спасени се 35 лица, велат градските власти, а за жртви уште не е познато. Истовремено, силна експлозија во метро-станица во местото Лукјанивска ги исплаши жителите кои метрото го користат како скривница.

   

  Експлозијата утринава ја оштетила фасадата на метростаницата и канцеларијата на Лукјановска.Лукјановска е прилично блиску до центарот на Киев. Станицата беше затворена поради оштетување.

   

   

  Во последните 24 часа руските сили обоија 6 дронови Бајрактар TB2, пренесе агенцијата Интерфакс, повикувајќи се на министерството. Денеска Руската информативна агенција објави дека воспоставена е целосна контрола врз градот Херсон близу Крим. Од своја страна, Украинците се пофалија дека собориле четири руски хеликоптери и еден авион.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img