More

  Откриено која навика на социјалните мрежи покажува дека жената е несреќна во врската

  spot_img

  Ретко кој денес ги нема на социјалните мрежи, но одредени навики во овој поглед откриваат повеќе отколку што мислиме. Податоците покажуваат дека многу луѓе полека, но сигурно тонат во светот на фантазијата преку телефонот, а ова бегство од реалноста покажува многу за видот на односите во кои живееме.

  Затоа, експертите на YourTango ни кажуваат што кажуваат одредени навики на социјалните мрежи за тоа како жената навистина се чувствува во врската, односно што покажува дека не е задоволна и среќна во бракот, пренесува Зафетна.рс.

  Разговор со екс
  Дали се повеќе разговарате со машки пријатели од средно училиште, бивши или флертувате со деловни познаници на социјалните мрежи? Дали ви се допаѓа или коментирате повеќе од вообичаено за содржината што ја објавуваат овие луѓе? Дали опсесивно проверувате дали сте добиле коментар или лајк на вашата последна објава? Дали сето тоа се протега до доцна во ноќта или рано наутро? Дали споделувате работи на интернет што не сте ги споделиле со вашиот сопружник? Дали се криете од вашиот сопружник и се преправате дека комуницирате со некој друг? Потврден одговор на кое било од овие прашања е знак дека барате на погрешно место. Доколку се сомневате, проверете на телефонот колку време поминувате на социјалните мрежи, кои платформи ги користите почесто и запрашајте се што навистина ви го привлекува вниманието. Ако посветувате доста време и енергија на одредени мажи на интернет, ова е јасен знак дека нешто веројатно недостасува во бракот.

  Психички отсуствува поради времето на мрежите
  Деструктивните навики на социјалните мрежи се оние кои ве оддалечуваат ментално и емоционално од вашиот партнер. Може да го направи следново:

  поминуваат премногу време проверувајќи ги социјалните мрежи кога вашиот сопруг е во близина,

  разговарате на форуми и групи кога можете да го искористите времето со вашиот партнер,

  флертувате со оние што ги среќавате на интернет.

  Некои од нив може да бидат безопасни и краткотрајни, но лесно може да доведе до крај на врската или бракот. Лесно може да се случи бракот да пропадне ако не уживате во слободното време со партнерот, туку сте на мобилен телефон. Лесно може да се случи причината да е мажот да дојде уморен од работа, да јаде и да си легне, а потоа жената да го бара тоа што и треба од другата страна. Во секој случај, тогаш часовите и часовите на социјалните мрежи нема да помогнат да се промени нешто на подобро и кај мажот и кај жената.

  Позабавно е онлајн отколку со партнер
  Ако барате забава и возбуда гледајќи на Facebook, TikTok, Instagram наместо да поминувате квалитетно време со вашиот партнер, тогаш очигледно нешто недостасува во врската.

  Аудио книгите, курсевите за странски јазици и истражувањата се нешто друго – чистата забава што ја барате на друго место е силен показател дека не го добивате она што ве интересира и уживате во врската. А за да се развие врската, таа мора да биде во фокусот на двете страни, а не социјалните мрежи да бидат побрзи и поинтересни од партнерот. Ако е така, тогаш е време за сериозен разговор.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img