More

  Камила Паркер е позитивна на ковид-19

  spot_img

  Сопругата на британскиот принц Чарлс, Камила, е заболена со коронавирус. Пред неколку дена и принцот беше позитивен на ковид-19, а моментално двајцата се наоѓаат во изолација, објави Скај њуз.

  Камила (74) примила три дози вакцина против ковид-19, соопштија кралски извори.

  Камила и Чарлс биле во контакт со кралицата Елизабета Втора, но засега таа нема симптоми на коронавирус.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img