More

  Хју Грант не ги бодреше папараците на снимањето

  spot_img

  Холивудскиот актер Хју Грант моментално брза да снима нов филм, а папараците не беа пресреќни на сетот.

  Популарниот британски актер Хју Грант се стекна со меѓународна слава со улогата во филмот Четири свадби и еден погреб, што му донесе и Златен глобус и награда на Британската филмска академија Бафта за најдобар актер.

  По улогата во овој голем хит, тој се етаблира главно како многу духовит актер, кому не му е непозната оригиналноста.

  Во својата богата кариера, тој одигра голем број улоги од висок профил, вклучително и улоги во филм како што се Разум и чувствителност во режија на Анг Ли (1995), Дневник на Бриџит Џонс во режија на Шерон Мегваер (2001), Две недели за љубов од Марк Лоренс (2002) и Всушност љубовта на Ричард Кертис (2003). Со ова, тој заработи номинација за најдобар европски актер на Европската филмска академија.

  Деновиве, тој повторно брза на филмскиот сет, бидејќи снима филм во Лос Анџелес наречен Unfrosted, кој ќе биде достапен за гледање на Нетфликс.

  Деновиве на сетот има и многу папараци кои летаат околу познатиот холивудски актер, но се чини дека неговото внимание е сосема непотребно.

  Кога ги виде, само кисело се насмевна и се повлече во својот трејлер, кој вообичаено го имаат филмските ѕвезди на снимањето, но тоа не му помогна многу бидејќи папараците трпеливо го чекаа неговото пристигнување.

  Па, секако изгледа дека и во зрелите години се уште не му недостига внимание, а филмските проекти никогаш не престануваат со него.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img