More

  Да ја започнеме 2022 со стил: Топли слоевити комбинации за секој ден од јануари

  spot_img

  Ставаме точка на 2021 и веќе фрламе моден поглед на 2022 година.

  Што нè очекува таму во уличната мода?

  Нашите предвидувања базирани на актуелните зимски тенденции, велат дека јануарската улична мода секако е топла и слоевита, но истовремено и бунтовна и лежерна и женствена.

  Растеретена од ограничувања во секој поглед, модата овој јануари дава акцент на слободата индивидуалноста.

  Токму во тој стилски правец е и нашиот избор на 31 стилски аутфит за секој ден од првиот месец од годината.

  Палета од неутрални, но и интензивн тонови, пријатни плетенини, волнени палта и блејзери, комбинации на ткаенин и дезени – пред нас е возбудлива улична мода.

  Фото: Пинтерест

   

  Извор: fashionel.mk

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img