More

  Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања

  spot_img

  Секоја девојка сака да има средена коса во секоја прилика, без разлика дали е на свечен настан или се релаксира на плажа.

  Инспирирајте се од следниве идеи за вашето следно одење на езеро или море:

  ТУТОРИЈАЛИ ЗА ФРИЗУРИ СО ВЛАЖНА КОСА

  Многу тешка мисија е да ја задржите косата сува кога пливате во езеро или море. Ви предлагаме фризури кои изгледаат совршено на мокра и влажна коса, а со кои ќе изгледате модерно и средено.

    Фризури

  ХАОТИЧНА ПУНЏА

  Оставете ја мазната и елегантна пунџа за свечените настани и прослави, а за на плажа, изберете бушава хаотична пунџа. Еве како да ја направите:

  Фризури

  МОДЕРЕН ИЗГЛЕД СО МАРАМА

  ФризуриФризуриФризури 

  5 ФРИЗУРИ СО КОИ ЌЕ ИЗГЛЕДАТЕ ОДЛИЧНО ДУРИ И СО МОКРА КОСА

  7 ЛЕСНИ И ИНТЕРЕСНИ КОЊСКИ ОПАВЧИЊА

   

  ПЛЕТЕНКА „РИБИНА КОСКА“

  Извор:http://www.femina.mk/

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img