More

  Осум летни трендови во 2023 година

  spot_img

  Пристигна потопло време, но со себе носи подолги денови и многу забавни можности да се подготвите. Одмори, свадби, излегувања, фестивали, што и да ви падне на памет е позабавно со новите модни трендови. Секако, секој со себе носи уникатен и впечатлив стил, или ако сте размислувале за промена, ова лето е совршена можност за тоа.

  1. Проѕирна облека
  Доја Кат, Џена Ортега и Кристен Стјуарт се меѓу првите познати личности кои почнаа да носат проѕирна ткаенина, но секој ден гледаме сè повеќе вакви облеки. Доколку сакате поелегантна верзија, комбинацијата на проѕирни парчиња со нешто пообкриено може да биде одличен избор за секој состанок.

  2. Романтични елементи на розата
  Микротрендот кој започна во пролетта прерасна во еден од најголемите летни трендови во моментов. Елементи од роза може да се видат на блузи, комбинезони, па дури и на костими за капење, но многу познати личности меѓу кои Ријана и Ен Хатавеј се забележани во овие комбинации.

  3. Боја на лаванда
  Не можеме да кажеме дека една борба е главната борба во сезоната или дека борбата со лаванда дефинитивно е истакната летово. Соодветните комбинации на јоргованот секогаш ќе бидат хит.

  4. Асоцијација со сирени
  Благодарение на филмот „Малата сирена“ ова лето воведува елегантен тип на фустан кој поради формата и бојата го поврзуваме со сирени. На модните писти доминираа светки, набраздени и мрежести хеланки, но моментално се наоѓаат во многу продавници и бутици, пренесува Glamour.

  5. Лакови
  Ако не знаете како да врамите едноставна комбинација, едноставно додадете лак на неа. Овој безвременски моден додаток е особено популарен во моментов, бидејќи може да се комбинира со многу видови облека.

  6. Џебови
  Џебовите секогаш ќе бидат корисни, но доколку се стилизираат соодветно, тие можат да бидат одличен моден додаток. Ова лето џебовите ќе најдат место на елеците, здолништата и фустаните, но не само на панталоните.

  7. Новиот бохо стил
  Зборот бохо потекнува од зборот боем кој потекнува од Франција, а се користел за опишување писатели и уметници кои живееле едноставно и безгрижно. Овој стил е одраз на доброто расположение кое го паметиме од 2010 година, но сега се враќа во ново, подобро руво.

  8. Подуени додатоци
  Минатата зима оставивме подуени јакни и чизми, но ова лето донесе нови верзии на напумпани парчиња како штикли, сандали, чанти и многу други додатоци.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img