More

  Четири лица се повредени денеска во напад со нож во метрото во Лион при што е уапсен 27-годишен Мароканец

  spot_img

  Четири лица се повредени денеска во напад со нож во метрото во Лион при што е уапсен 27-годишен Мароканец.

  Локалното обвинителство соопшти дека повредените не се во животна опасност

  „Осомничениот од мароканска националност и на возраст од 27 години, претходно не ѝ е познат на полицијата, но неколку пати бил хоспитализиран поради психијатриски проблеми“, соопшти полицијата.

  Неименувани полициски извори за француски медуми изјавија дека нема елементи што би укажувале дека станува збор за терористички акт.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img