More

  Трамп му вети на Хабиб: Ќе ја прекинам војната во Газа (ВИДЕО)

  spot_img

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп му вети на големиот шампион на УФЦ Хабиб Нурмагомедов дека ќе ја прекине војната во Палестина.

  Трамп се појави на УФЦ 302, а беше снимен како разговара со големиот шампион Нурмагомедов покрај кафезот каде се одржуваат борбите.

  Трамп ја гледаше борбата меѓу Ислам Махачаев и Дастин Поаре, која Дагестанецот ја доби во негова корист. Махачаев го принуди Поаре да се предаде во петтата рунда со барбо чук.

  Нурмагомедов беше еден од секундите во аголот на Исламот.

  За време на УФЦ 302, Хабиб се сретнал со Трамп и му рекол: „Знам дека ќе ја запреш војната во Газа“, на што Трамп одговорил:

  „Ќе го спречиме. Ќе ја прекинам војната“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img