More

  Барселона во криза, стадионот ќе го изнајмува за свадби

  spot_img

  Барселона се наоѓа во сериозна финансиска криза, па бара начин како да го врати долгот кој е над милијарда евра.

  Една од можностите е да играте 60-минутен фудбал на стадионот „Камп Ноу“, а цената по играч изнесува околу 300 евра.

  Исто така, може да се организираат и венчавки, па ценовникот е од 1.600 евра до 13.500 евра во зависност од гостите.

  Шпанските медиуми пишуваат дека Каталонците имаат долг од една милијарда евра, а еден од начините кој клубот го користи за да заработи дополнителна сума на пари е изнајмување на легендарниот стадион „Камп Ноу“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img