18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

17276 POSTS
0 COMMENTS

Виновници за стечајот на Еуростандард банка се Трифун Костовски и неговиот тим

Секој обид на г-динот Трифун Костовски за замајување и дезинформирање на јавноста и за барање виновници за стечајот на Еуростандард банка е залуден затоа...

Цветановска заврши на 95 место во крос-кантри

Македонската нордиска скијачка Ана Цветановска го освои 95. место во денешната трка крос-кантри на 10 километри. Таа патеката ја мина со време 39:57.7 минути,...

Протече нова компромитирачка фотографија на Борис Џонсон

Лондонската полиција ќе ја преиспита својата одлука да ја прекине истрагата за божиќниот собир на Даунинг стрит 10, откако во јавноста протече нова фотографија...

141 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.02.2022) спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачите кои не ги пропуштаат пешаците на...

Партнерката Милица ѝ ја купува облеката и е построг родител на нивниот син

Ана Брнабиќ, премиерката на Србија, гостувала во емисијата „Амиџи шоу“ на Огњен Амиџиќ, а по тој повод открила многу детали од приватниот живот, за...

Руската лизгачка Камила Валиева e позитивна, ова ќе ја чини златен медал

Руската лизгачка Камила Валиева (15), најзаслужната за екипното злато на рускиот тим, која направи неверојатен четириско во уметничко лизгање, била позитивна на допинг-тестот пред...

Руските војници вежбаат одбрана од агресија на украинската граница

Русија и Белорусија денеска почнаа заеднички воени вежби предизвикаувајќи загриженост во западните земји дека Москва подготвува голема ескалација на конфликт во Украина. Руското Министерство за...

По Париз, камионџиите планираат блокада на Брисел

Во Франција организираа Конвој на слободата по примерот на протестите на возачите на камиони во Канада. Возачи на камиони се собраа во неколку градови...

Хрватска им нуди по 26.500 евра на иселениците да се вратат

Откако хрватската Влада понуди по 26.500 евра (200.000 куни) за секој иселеник што ќе се врати во Хрватска, како дел од пакетот демографски мерки...

Latest news

- Advertisement -spot_img