7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

21910 POSTS
0 COMMENTS

Македонија се пласира на осмото Светско првенство

Македонската ракометна репрезентација на реваншот со Чешка го избори шестото по ред, вкупно осмо Светско првенство. По нерешените (24-24) на гостински терен, „црвено-жолтите“ пред...

Банкротот на Русија е прашање на време

Банкротот на Русија е само прашање на време, а со оваа војна рускиот претседател Владимир Путин ја уништува сопствената држава и иднината на нејзиниот...

Во близина на Канарските острови запленети речиси 3 тони кокаин

Најмалку пет лица се уапсени кога крајбрежната стража во близина на Канарските острови пресретнала рибарски брод во кој биле пронајдени два тони кокаин, соопшти...

Владата смета дека СОНК ги става своите интереси пред тие на децата

Владата вечерва порача дека е неодговорно и покрај понуденото решение за раст на платите во образованието и детската заштита и воспитание да се продолжи...

Димитров смета дека нејзината државна политика кон нас е непријателска

Потребен е целосен пресврт во нашата политика кон Бугарија, што ќе се темели на достоинството на нацијата, на европските принципи и на меѓународното право,...

Како ќе се надомести изгубената настава?

Скратената наставна програма предвидува наставната содржина да се реализира во целост во позбиена форма или со поголема динамика, истакна денеска претседателот на Самостојниот синдикатот...

Колона од возила долга 80 километри чека да ја напушти ЕУ

Огромна колона камиони се создаде на границата меѓу Полска и Белорусија додека руските и белоруските возачи се обидуваат да ја напуштат ЕУ по истекот...

Зеленски ги повика Бајден и Макрон да ја посетат Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Украина се бори во регионот на Донбас и оти „нема намера да се предаде“. Во интервјуто емитувано од Си-Ен-Ен,...

Има откуп и пласман на пролетната зелка, бараме решение за откупната цена

Заедно со земјоделците ќе најдеме решение за откупната цена на пролетната зелка во потесен круг со претставници на институциите и со претставници на производителите...

Од „Има таков народ“ најавија дека нема тргање на ветото

Претседателот на пратеничката група на „Има таков народ“ во бугарското Народно собрание Тошко Јорданов за Бугарското национално радио – БНР, коментира дека неговата партија...

Latest news

- Advertisement -spot_img