7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

21911 POSTS
0 COMMENTS

АТП: Ѓоковиќ ја зголеми предноста покрај неуспехот во Монако, големиот пад на Џумхур

Новак Ѓоковиќ ја започна 366-та недела како прв играч во светот на АТП листата, најдобриот БХ доживеа голем пад. тенисерот Дамир Џумхур. Ѓоковиќ и натаму...

Најстарата горила наполни 65 години

Фату, западната низинска горила за која се верува дека е најстарата во светот, го прослави својот 65-ти роденден во зоолошката градина во Берлин минатата...

Нутела, Икеа, Тор… Какви имиња е забрането да се даваат на децата во некои земји?

Во последните години можевме да слушнеме навистина чудни имиња за деца, а некои се толку бизарни што се забранети. На пример, еден пар во Франција...

Бразилска пејачка го блокираше Болсонар на Твитер: „Човеку, најди нешто да направиш“

Бразилската пејачка Анита го блокираше Жаир Болсонара на Твитер по ироничен коментар на бразилскиот претседател за боите на националното знаме што пејачката ги носеше...

Бројни лековити својства на ротквицата

Неговите лековити својства се многу добро познати и овој зеленчук се користел за лекување на многу болести уште пред појавата на лековите, а многумина...

Лазаров му оддаде почит на првиот човек на Федерацијата

Најдобриот македонски ракометар кој ја извршува и селекторската функција, Кирил Лазаров, по синоќешниот голем успех и пласманот на Светското првенство 2023, му оддаде признание...

Со крушевски локум се дегустираше и естетиката на Кардула

Бројни гости од Тирана, од јавниот и од културниот живот, дипломати од повеќе земји, од Германија, Јапонија, Велика Британија, од Франција се собраа синоќа...

До 1 мај се продолжени актуелните правила и предуслови за патување во Грција

До 1 мај се продолжени актуелните правила и предуслови за патување во Грција, односно и понатаму е задолжителен сертификат за вакцинација или за прележан...

Кадиров му одговори на Зеленски за изјавата дека ќе се бори 10 години

Овде прочитав дека Зеленски најавил подготвеност да се бори десет години. Еј будала, што си ти? Немаме толку време, ќе завршиме со тебе еден...

Твитер го ограничи уделот на милијардерот во компанијата на 15 отсто

Гигантот меѓу социјалните мрежи, „Твитер“ воведе план за ограничување на потенцијалниот удел на милијардерот претприемач Илон Маск во компанијата, откако тој даде необврзувачка понуда...

Latest news

- Advertisement -spot_img