More
  - Advertisement -spot_img

  AUTHOR NAME

  Lorita

  31862 POSTS
  0 COMMENTS

  Ахмети на следниот конгрес ќе ги поддржи „огнените“

  По речиси пет часа заврши седницата на вентралното претседателство на ДУИ, по која претседателот на партијата Али Ахмети изјави дека фракции според статутот не...

  Штипјанец ја нападнал неговата мајка и истепал и полицаец

  Полициски службеници од СВР Штип синоќа во 20 минути пред полноќ го привеле Е.А.(38) од Штип, затоа што околу 23.30 во семејниот дом во...

  НАЈМЛАДИТЕ ОХРИЃАНЧИЊА БЕА ГЛАВНИ ЅВЕЗДИ НА „ПРВОАПРИЛСКИОТ ХЕПЕНИНГ ПОД МАСКИ“ ВО ОХРИД

  Маскирани во супер херои, принцези, самовили, пирати и во сите најпознати цртани ликови, најмладите охриѓанчиња денеска беа главни ѕвезди на „Првоаприлскиот хепенинг под маски“...

  На подрачјето на Карпош, во својот дом бил пронајден починат жител од Скопје

  На 31.03.2023 околу 12.40 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на Карпош, во својот дом бил пронајден починат Т.Д.(40) од Скопје. Од...

  Ване Цветанов избегал од Македонија откако пред четири месеци против него беше поднесена кривична пријава за злоупотреба на над 75 000 евра

  Поранешниот функционер Ване Цветанов избегал од Македонија откако пред четири месеци против него беше поднесена кривична пријава за злоупотреба на над 75 000 евра....

  „Огнените“ ќе дејствуваат како фракција – Не заминуваат од ДУИ

  Четири часа по почетокот на седницата на централното претседателство на ДУИ, дел од членовите кои се познати како „огнена група“ го напуштија состанокот и...

  Им овозможила на две момчиња да ја силуваат малолетничката

  На 31.03.2023 полициски службеници од СВР Струмица ја лишиле од слобода С.П.(21) од струмичко, информираат од министерството за внатрешни работи. Според полицијата, таа се сомничи...

  Трагична екскурзија за матурант од Хрватска

  Ученик од Пореч, Хрватска, почина на матурска екскурзија во чешкиот главен град Прага, јавуваат денеска хрватските медиуми. – За жал, на матурата во Прага почина...

  Ќе се определат највисоки цени за 10 видови овошје и зеленчук

  Министерството за економијата направи анализи и ќе достави предлог одлука до Владата на следната седница да одреди замрзнување на цените на зеленчукот и овошјето,...

  Одлуката на грчката Влада за зголемување на минималната плата, која ќе изнесува 780 евра од 713 евра колку што беше претходно, од денеска стапува...

  Одлуката на грчката Влада за зголемување на минималната плата, која ќе изнесува 780 евра од 713 евра колку што беше претходно, од денеска стапува...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img