More

  Земјотрес со јачина од 6,5 степени го погоди Мексико

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала го погоди во четвртокот Мичоакан, Мексико, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

  Земјотресот бил на 80 километри под површината на Земјата, соопшти EMSC.

  По земјотресот не е издадено предупредување за цунами, соопшти американскиот систем за предупредување од цунами.

  Како што јави Ројтерс, зградите силно се треселе во главниот град Сиудад де Мексико.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img