More

  TAG

  Земјотрес со јачина од 6

  Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала во близина на островот Тонга во јужниот дел на Пацификот

  Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди архипелагот Тонга во јужниот дел на Пацификот, соопшти Геолошкиот институт на САД...

  Земјотрес со јачина од 6,5 степени го погоди Ел Салвадор

  Американскиот геолошки институт (USGS) објави дека епицентарот на земјотресот бил на 43 километри јужно од областа Интипука. Земјотресот бил на длабочина од 70 километри. Се почувствува...

  Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди централна Јапонија

  Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на регионот Ишикава во централна Јапонија, соопшти Националната метеоролошка агенција. Засега...

  Земјотрес со јачина од 6,4 степени е регистриран во Аргентина

  Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран на аргентинските Анди. Според податоците на EMSC, земјотресот бил почувствуван не само во...

  Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор

  Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки...

  Земјотрес со јачина од 6,2 степени во Папуа Нова Гвинеја

  Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на Папуа Нова Гвинеја, соопшти Американскиот сеизмолошки институт USGS. Според УСГС, земјотресот бил...

  Земјотрес со јачина од 6,5 степени го погоди Мексико

  Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала го погоди во четвртокот Мичоакан, Мексико, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC). Земјотресот бил на 80...

  Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа Папуа во Индонезија

  Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот Папуа во Индонезија, објави во саботата Европскиот сеизмолошки центар (EMSC). Земјотресот е регистриран...

  Latest news