More

    TAG

    5 степени го погоди Мексико

    Земјотрес со јачина од 6,5 степени го погоди Мексико

    Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала го погоди во четвртокот Мичоакан, Мексико, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC). Земјотресот бил на 80...

    Latest news