More

  Земјотрес со јачина од 4,4 степени во Црна Гора

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва на 30 километри северозападно од Никшиќ, и 26 километри североисточно од Билеќа во Босна и Херцеговина.

  На веб-страницата на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар е наведено дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а на веб-страницата на црногорскиот завод за хидрометеорологија и сеизмологија нема информации за тој земјотрес.

  Засега нема информации за евентуална материјална штета.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img