More

  TAG

  Земјотрес со јачина од 4

  Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди Тајван

  Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди Тајван, јавува ЕМСЦ (EMSC). Земјотресот е регистриран во 13.9 часот по локално време. Засега нема...

  Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во Црна Гора

  Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во Црна Гора, соопшти црногорскиот институт за хидрометеорологија и сеизмологија, цитиран од...

  Земјотрес со јачина од 4,4 степени во Црна Гора

  Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва на 30 километри северозападно од Никшиќ, и 26 километри североисточно од Билеќа...

  Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово јужно од грчкиот остров Крф

  Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово јужно од грчкиот остров Крф. Земјотресот се случил во 7.20 часот по локално...

  Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го погоди главниот град на БиХ – Сараево утрово околу 09:20 часот

  Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го погоди главниот град на БиХ – Сараево утрово околу 09:20 часот. Епицентарот на земјотресот е...

  Земјотрес со јачина од 4,1 степени удри во близина на Малатија

  Силен земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција. Епицентарот бил во близина на градот Малатија на длабочина од...

  Земјотрес со јачина од 4,8 степени, рано утрово беше регистриран во источниот дел на грчкиот полуостров Пелопонез

  Земјотрес со јачина од 4,8 степени, рано утрово беше регистриран во источниот дел на грчкиот полуостров Пелопонез, според податоците од Геодинамичкиот институт, јави дописничката...

  Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција

  Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција. Епицентарот на замјотресот е регистриран во близина на Баскил, 29 километри...

  Земјотрес со јачина од 4,6 степени кај Имотски: „Гадно се тресеше!“

  Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја потресе Херцеговина, а беше почувствуван и во Хрватска. Епицентарот на земјотресот бил точно на границата...

  Земјотрес со јачина од 4,2 степени го потресе вулканското поле во близина на Неапол

  Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала рано утринава го потресе вулканското поле во близина на Неапол, соопшти италијанскиот институт за геофизика...

  Latest news