More

  Застрашувачки сцени, насилничката мафта со нож, сопругот има оштетен слух од удари

  spot_img

  Камерата го снимила застрашувачкиот момент кога претепаниот сопруг лежи на подот од куќата додека сопругата го удира и го тепа со нож!

  Шери Спенсер (45) беше снимена како го напаѓа сопругот Ричард во нивниот дом со седум спални во Бубвит, Источен Јоркшир, на камерите што парот ги постави за да ги надгледува нивните деца, пренесува Дејли Мејл.

  На полициската снимка се гледа како Шери лежерно лаже дека нејзиниот сопруг е насилник, но била шокирана кога се соочила со снимката.

  Во една прилика вршела нужда на подот и го принудила сопругот да чисти, а во друга прилика го тепала со шише со вино толку силно што трајно му го изобличила увото и му го оштетила слухот. Според сведочењето на сопругот, теророт траел 20 години.

  Шери беше осудена на четири години затвор во март 2023 година за семејно насилство.

  Ричард решил да ја сподели својата приказна во документарецот затоа што верува дека неговите ужасни искуства треба да се видат за да се подигне свеста за видот на злоупотреба што мажите можат да ја претрпат во секојдневниот живот од насилните партнери.

  – Шери се обиде да го спречи емитувањето на документарниот филм на суд, но не успеа, а потоа преку семејниот суд поднесе барање за забрана за задржување, што за среќа беше одбиено и исфрлено на првото рочиште. Преносот беше одложен поради судски спорови околу шест месеци и сега конечно ќе се прикажува. Се надевам дека филмот ќе биде добро прифатен и дека ќе направи разлика – изјави Спенсер.

  Двојката се запознала во ноќен клуб во 2000 година и се венчале на тајландска плажа девет години подоцна. Тие ја добија најстарата од нивните три ќерки во 2015 година, кога поставија камера за дадилка за да можат да ја следат.

  Наместо тоа, на видеата се гледаа бесни изданија на пијаната Шери, односно вербални и физички напади во кои таа ќе му нанесе модринки и гребаници кои ќе мора да ги покрие со шминка пред да излезе од дома.

  Теророт на семејството конечно заврши во јуни 2021 година, кога загрижен социјален работник повика полиција во нивниот семеен дом.

  Спенсер на полицијата и предал 43 фотографии од неговото помодрено лице. Секој од нив бил снимен на различни датуми по дивјачките напади на сопругата. Ричард пред судот изјавил дека не возвратил иако е поголем и физички посилен од својата ситна сопруга и дека станал речиси имун на физичкото малтретирање што го доживеал.

  По апсењето на неговата сопруга, Спенсер се приклучи на кампањата наречена „ManKind Initiative“, која ги поддржува машките жртви на семејна злоупотреба. И тој повторно ја пронајде љубовта и за медиумите изјави дека е среќно среден со новата партнерка.

  Шера работела на највисоките нивоа на затворската и условната служба и се фалела на пријателите дека го има увото на поранешниот премиер Борис Џонсон. Таа треба да биде ослободена следниот февруари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img