More

  Во Хоргош се запленети 4.500 капсули лек со психоактивна супстанца

  spot_img

  Царинските службеници на граничниот премин Хоргош со Унгарија спречија шверц на 4.500 капсули дрога „прегабалин“, која се наоѓа на листата на контролирани психоактивни супстанци, соопшти денеска Царинската управа.

  Како што се наведува во соопштението, на увид е одземен автомобилот во кој патувал странски државјанин (31) од Албанија кон Финска.

  Под задното седиште од автомобилот се пронајдени 300 таблети со 15 капсули невропатски лек, без оригиналното пакување и придружната документација.

  Шверцуваните психоактивни дроги од индиско потекло полицијата и обвинителството ги презеле заедно со патникот, се додава во соопштението.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img