More

  Убиство во Бутел, синот му зарил нож на својот татко

  - Advertisement -

  Денеска во 11.34 часот од полициски службеници од СВР Скопје лишен е од слобода Б.Ј.(52) од Скопје, кој во својот дом на подрачјето на Бутел со нож му нанел убодна рана на својот татко В.Ј.(75), информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

  „Таткото бил пренесен во ГОБ Св.Наум Охридски каде што од страна на лекар е констатирана е смрт. По документирање на случајот против сторителот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, се вели во полицискиот билтен.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img