More

  Пукале од автомобил во автомобил на автопатот Скопје-Велес

  spot_img

  Вчера во 17.10 часот во СВР Скопје, С.К. пријавил дека на автопатот Скопје-Велес лица кои биле со патничко возило „фолксваген голф“ пукале со огнено оружје кон возилото во коешто се превезувал тој, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР).

  „Повредени лица нема и нема оштетување на возилото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, наведено е во полицискиот билтен.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img