More

  Трамп: „Што велиш, да не личам на Елвис?

  spot_img

  Кампањата за реизбор на Доналд Трамп станува се почудна и почудна, велат многумина, не само неговите политички противници.

  „Толку години луѓето велат дека јас и Елвис личиме. Сега оваа фотографија го обиколи светот. Што мислиш?” Така ги прашал своите следбеници на социјалната мрежа Truth Social во саботата поранешниот американски претседател Доналд Трамп, споделувајќи фотографија на која половина од неговото лице е залепено на половина од кралот на рокенролот.

  Не е јасно што го инспирирало постот, но поранешниот претседател често се споредувал со истакнати историски личности, вклучувајќи ги Нелсон Мандела, Абрахам Линколн, па дури и познатата Мона Лиза на Леонардо да Винчи, пишува Business Insider.

  Многумина излегоа на социјалните мрежи за да го исмеваат Трамп за случајната споредба. Секако дека водеа неговите политички противници.

  Сметката на X Network наречена Републиканци против Трамп едноставно објави дефиниција за нарцисоидно растројство на личноста како одговор.

  Демократскиот стратег Џони Палмадеса, исто така, се огласи на X за да ја доведе во прашање менталната состојба на Трамп. „Доналд Трамп очигледно има деменција“, напиша тој.

  Бен Мејзелас, ко-основач на комитетот за политичка акција против Трамп MediasTouch, рече дека поради неодамнешното однесување на Трамп, вклучително и постот на Елвис, луѓето „конечно видоа колку е заблуда, когнитивно оштетена и целосно чудна кампањата на Трамп“.

  Американскиот претседател Џо Бајден изјави нешто слично истиот ден, велејќи дека ова е „најчудната кампања во која сум бил вклучен“. Тој исто така додаде дека однесувањето на Трамп е „уште полошо“ од неговото последно во 2020 година.

  Во последните недели, Ники Хејли, републиканската ривалка на Трамп во претседателската кандидатура, исто така ги засили своите напади врз когнитивните способности на Трамп, пишува Business Insider.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img