More

  Трагедија на пат кон туристичко летувалиште во Кенија

  spot_img

  Најмалку две лица загинаа кога патнички авион се судри со летало за обука во Кенија, соопшти полицијата.

  Авионите се судриле над националниот парк Најроби во главниот град, по што помалиот авион се урнал.

  Поголемиот авион, управуван од Safarilink Aviation со 44 патници, се движел кон приморското одморалиште Дијана кога екипажот пријавил силен тресок веднаш по полетувањето од аеродромот Вилсон и решил да се врати назад, соопшти авиокомпанијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img