More

  Мечка нападна Дански турист во месноста Јелак на Шар Планина, кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. „фри рајд“ скијање

  spot_img

  Мечка нападна Дански турист денеска околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. „фри рајд“ скијање (надвор од скијачки патеки) во близина на Попова Шапка.

  Според информаците од Центарот за управување со кризи мечката со гризнување и гребење му нанела повреди на нозете на скијачот. Екипа на итната медицинска помош од Тетово го транспортира повредениот скијач кон тетовска болница каде дополнително ќе биде утврдена тежината на повредите.

  Од ЦУК информнираат дека директорот Стојанче Ангелов е упатен кон Попова Шапка од каде што ќе даде видео изјава со детали за нападот, по можност од лице место.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img