More

  TAG

  сончево

  Времето денес сончево со мала до умерена локална облачност

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во...

  Времето денес ќе биде сончево и топло

  Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност...

  Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне особено во западните делови ќе биде нестабилно со...

  Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло

  Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен...

  Времето денес сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

  Времето во земјава ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Поради разведрувањето утринските температури ќе бидат ниски за овој период...

  Времето денес сончево и топло со мала попладневна облачност

  Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а веќе попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен...

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Претежно во северните делови ќе има услови за краткотрајна изолирана нестабилност со...

  Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, попладне сончево и потопло

  Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и потопло време со мала до...

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки...

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од...

  Latest news