More

  TAG

  сончево

  Сончево време со мала до умерена облачност,дневната температура ќе достигне до 31 степен

  Сончево со мала до умерена облачност, попладне претежно во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до...

  Сончево време со мала до умерена локална облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, прогнозира УХМР. Температурите ќе го достигнат...

  Времето денес, сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и...

  Времето денес ,сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието на места...

  Времето денес,сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде...

  Сончево со мала до умерена локална облачност

  Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 18...

  Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден претежно сончево

  Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку ден претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќедостигне до 17 степени. Во Скопје ќе...

  Сончево време со мала до умерена облачност

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб...

  Сончево и топло време со максимална температура до 23 степени

  Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.Максималната температура ќе биде во...

  Времето денес сончево и топло

  Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Доцна попладне и во вечерните часови во...

  Latest news