More

  TAG

  сончево

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од...

  Од утре нѐ чекаат дожд и променливо време

  Наутро по котлините ќе има услови за појава на слаба магла, а преку денот ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална...

  Претежно сончево со температури од 5 до 12 степени

  Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -2, а максималната од 5 до 12...

  Времето денес сончево,температурата ќе достигне до 12 степени

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

  Времето денеска ќе биде сончево со температури од 11 до 18 степени

  Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец.Минималната температура ќе биде во интервал -6...

  Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните делови повремено ќе биде значително облачно, а попладне и...

  Latest news