More

  TAG

  снег

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд вдолж пошироко Повардарие, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни врнежи...

  (Фото) Охридски Комуналец од раните утриснки часови го расчистува снегот од јавните површини.

  Акцијата за расчистување на снегот продолжува и рано утринава.  Оперативните служби од синоќа на терен го расчистуваат снегот од јавните површини.  Се интервенира со абразивни средства,...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен...

  Забрана за движење на тешки товарни возила г на Стража, Маврово, Дебар!!!!

  На патните правци крак Маврово – Дебар и Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража од вечерва е воведена забрана за сообраќај на тешките...

  Latest news