More

  TAG

  снег

  Проблеми во сообраќајот поради обилните снежни врнежи во Словенија

  Голем дел од Словенија синоќа беше зафатен од обилни снежни врнежи кои предизвикаа проблеми во сообраќајот. Поради снег и лизгање на камиони затворени се...

  Oблачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег

  Времето денеска во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег каде снежната покривка ќе се зголеми. Наместа, особено...

  Студено време со дожд,а на планините и повисоките места врнежи од снег

  Времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во...

  Облачно и ветровито време – Ниски температури нè очекуваат од понеделник

  Денеска времето ќе биде облачно и ветровито. Утрото студено со услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот умерено до значително облачно....

  Снегот ја парализираше Шведска – откажани летови, возови, автобуси

  Шведскиот хидрометеоролошки институт (SMHI) издаде предупредување поради снегот кој продолжува да паѓа во поголемиот дел од земјата. Поради снежните врнежи откажани се летовите, возовите...

  Променливо облачно и студено со сончеви периоди и со услови за провејување на слаб снег во источните делови

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди и со услови за провејување на слаб снег во источните делови. Ќе дува...

  Времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег

  Времето сќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде...

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег

  Времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец, соопшти...

  Времето денес студено со врнежи од дожд и снег

  Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи од снег, а долж Повардарието од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во ноќните...

  Времето ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег

  Времето ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец,...

  Latest news